fbpx

Lista rzeczy do zabrania

Pora roku i klimat

Zawartość Twojego bagażu będzie oczywiście zależała od tego gdzie i kiedy się wybierasz. Nieco inaczej będzie wyglądała nasza lista rzeczy do zabrania w przypadku podróży do Malediwy, niż do Hiszpanii nie mówiąc już o np Islandii.

Co musisz mieć ze sobą:

1. STRÓJ DO PŁYWANIA NA DESCE

W zależności od klimatu może to być pianka, koszulka z lycry i boardshorty, kostium kąpielowy

2. KOSTIUM KĄPIELOWY

Niezależnie od temperatur zawsze się przyda, czy to do surfowania, pływania, opalania się czy chociażby do założenia pod piankę. Warto zabrać ze sobą co najmniej 2, żeby móc się zawsze przebrać w suchy.

3. RĘCZNIK X1

Jeden pod prysznic ( na miejscu mamy ręczniki)

4. TORBA LUB PLECAK DO SPAKOWANIA RZECZY NA PLAŻĘ

5. KREM Z FILTREM

Nawet jeśli wydaje nam się, że nie jedziemy w bardzo upalne miejsce, w wodzie spalamy się znacznie bardziej niż na lądzie, dlatego zawsze warto posmarować się kremem z wysokim filtrem. W przypadku bardzo nasłonecznionych miejsc dodatkowo warto zaopatrzyć się w tzw cynk (Zinc), czyli super wodoodporny bloker, ale to najłatwiej będzie nabyć na miejscu (powinien być dostępny w pierwszym lepszym surf shopie).

6. OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

7. CZAPKA

Jeśli jedziesz w bardzo gorące miejsce, to najlepiej taka z daszkiem do ochrony przed słońcem. Jeśli natomiast obawiasz się, że po wyjściu z wody może być Ci zimno z mokrymi włosami, polecam ciepłą zimowa wełniana czapę.

8. KLAPKI

9. PEŁNE WYGODNE BUTY

10. CIEPŁA BLUZA

Co jeszcze może się przydać:

1. WYGODNE SPODNIE NP DRESY

2. GOPRO LUB INNA WODOSZCZELNA KAMERKA

3. PONCZO