Dlaczego Surfing w Październiku

Portugalia w październiku – Niech surf będzie z nami!

Być może zastanawialiście się, kiedy najlepiej jechać na Surfa do Portugalii? W zasadzie sprowadza się to do pytania:  Jakie są najlepsze miejsca do surfowania w październiku?
Portugalia ma jedną z najbardziej niezmiennych fal w Europie i dlatego praktycznie każdy miesiąc jest dobry na naukę surfu.
Nasz Surf House znajduje się w Figuera da Foz, mekka surfingu, o której nic się nie mówi (na szczęście;). Mamy kilka powodów przemawiających za październikiem jako najelpszym miesiącem na naukę surfingu.

surf wyjazdy porrtugalia

Surf w Figuera da Foz jest zawsze dobry. Niemniej jednak Surfing w październiku, szczególnie we wrześniu i październiku, ma inny klimat. Trudno to wyjaśnić. Pojawia się jakaś magia i tworzy się niepowtarzalny nastrój, który sprawia, że ​​ta pora roku jest jedną z naszych ulubionych. Poza tym uczuciem jest jeszcze kilka innych powodów, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić. Dlaczego uwielbiamy październik w Figueira da Foz?

Dlatego:

10 POWODÓW DLACZEGO PORTUGALIA W PAŹDZIERNIKU JEST NAJLEPSZA:

  1. Sezon jest już zakończony. Dlatego loty do Porto (OPO) są naprawdę w przystępnych cenach (300 – 600zł)
  2. Generalnie te okolice Portugalii nie zostały jeszcze odkryte przez turystykę masową (Penishe, plaże Algarve, Ericeira podczas sezonu są przeludnione) i nawet w sezonie nie ma za dużo ludzi.
  3. Pogoda jest nadal dobra-słoneczna, temperatury 22-28 i zwykle bez deszczu.
  4. Skoki temperatur wody w Portugalii nie są duże, tym nie mniej temperatury wody w październiku będą przypuszczalnie najwyższe.
  5. Portugalia w październiku. Letnie wiatry zazwyczaj znikają i jest to okres, w którym można spodziewać się ładnych glassy sessions.
  6. Jest to czas zmieniających się swell’i (fal) ,z wakacyjnych na zimowe. Idealna pora, gdy mamy średniej wielkości stale napływające fale.
  7. Wiele wydarzeń kulturalnych właśnie ma miejsce w okresie wrześniowo-październikowym. Targi uliczne, Red Bull Show, czy inne lokalne eventy.
  8. WSL Mistrzostwa Świata Tour Cascais Women’s Pro (27 września – 05 października) i Meo Rip Curl Pro mężczyzn w Peniche (20-31 października), oprócz WSL Qualifying Series EDP Billabong Pro Cascais 2017 (26 września – 05 października) to świetne wydarzenia do odwiedzenia i zobaczenia surfu na wysokim poziomie.
  9. Portugalia w październiku i jej plaże zapierają dech w piersiach. Możesz doświadczyć tego wraz ze swoją bratnią duszą:), trzymając deskę surfingową pod pachą. To idealny czas, abyście spełnili długoletnią obietnicę romantycznego urlopu i nadal mieć okazję odbyć długie sesje surfingowe w najlepszych miejscach surfingowych Figueira da Foz.
  10. To nie może być bezpośrednich powodów do surfowania w Portugalii w październiku, ale surferami są ludzie, a my lubimy degustować się smakami także i wina. W tym okresie odbywa się zbiór winogron. Jest okazja spróbowania także świeżego wina delikatnie musującego.

 

2 odpowiedzi na “Dlaczego Surfing w Październiku”

Dodaj komentarz